Architekt i dekorator

Architekt i dekorator

Doświadczony architekt zawsze słucha pomysłów i życzeń swoich klientów. Jego zadaniem jest przeniesienie ich na realny grunt, do każdego pomieszczenia osobno. Bierze przy tym po uwagę kilka różnych aspektów – logistyczne, finansowe czy techniczne. Doświadczony projektant wnętrz jest w stanie rozwiązać nawet problem zbyt małej czy nieustawnej przestrzeni. Samemu ciężko sobie z tym poradzić.

Architekt proponuje rozwiązania uniwersalne, w zasadzie ponadczasowe (ale także i nieszablonowe). Wszystko sprowadza się bowiem do tego, aby dana aranżacja tak samo dobrze prezentowała się także za 5 czy 10 lat. Nie chodzi więc w tym przypadku o ślepe podążanie za trendami, ale o ponadczasowy i sprawdzony design. Co ciekawe, bardzo często mieszkania zaprojektowanie przez architektów posiadają większą wartość rynkową.

Czym się różni architekt od dekoratora? Ten pierwszy swoją pracę rozpoczyna  od zera. Jego zadaniem jest stworzenie funkcjonalnej i dobrze przemyślanej przestrzeni życiowej. Zajmuje się więc także układem pomieszczeń, oświetleniem czy instalacjami różnego rodzaju. Projektanci to z kolei osoby doświadczone, dobrze znające rynek oraz nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania. Dekorator z kolei zajmuje się tylko ostatnim etapem prac architekta, a więc urządzaniem wnętrza. Skupia się przy tym tylko na meblach i dodatkach. W tym wypadku, w przeciwieństwie do architekta wnętrz, nie jest wymagane wykształcenie kierunkowe czy licencja.

Related posts

Leave a Comment